На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як оформити авторське право на комп'ютерну програму?

2012-08-31
Питання:

Я розробив додаток з обліку того-то-того-то, от як мені оформити авторське право на нього і на власність вихідних кодів на нього? Я взагалі в цьому нічого не розумію. Як мені бути? Куди звертатися?Відповідь:

Нам вже доводилося відповідати на схожі запитання, спробуємо підсумувати рекомендації.
Як можна зрозуміти, мова в основному про програмний продукт і методикою, реалізованої цим продуктом.

Права на комп'ютерну програму можна зафіксувати реєстрацією в Державній службі інтелектуальної власності України та депонуванням вихідних кодів, отримавши свідоцтво встановленої форми. Процедура нескладна, недорога і недовготривала, так що можете зробити це самі, при необхідності допоможемо.

Альтернатива реєстрації - публікація, наприклад, викладка вихідних кодів у відкритому доступі, оскільки права на програму, як об'єкт авторських прав, виникають у разі, якщо твір виражено в якій об'єктивній формі.

Однак, можна вважати, що цей варіант Вас менше влаштує, якщо маєте намір комерціалізувати свою розробку.

Тому в цілому опис додатка (методику) переважно тримати в режимі "ноу-хау", тому що депонування його зміст (рукописи, роздруківки) не дасть адекватного захисту від використання третіми особами. Оскільки у Вас не літературно-художній твір, а по суті науково-технічна розробка. Перше зазвичай запозичується текстуально, а друге достатньо зрозуміти і схопити закладені ідеї, щоб далі самостійно доопрацювати і використовувати.

Також можна спробувати запатентувати розробку, для чого потрібно представити її у вигляді технічного рішення, без чого патентування неможливо ні в якості винаходу, ні корисної моделі.корисний матеріал? Натисніть:
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100