На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як оформити відносини між патентовласниками?

2012-06-18
Питання:

Власники патенту - фізичні особи (4 людини), один з яких є засновником юридичної особи - виробника запатентованої продукції. Як можна вчинити в даній ситуації, як оформити відносини між патентовласниками, між ними і юридичною особою, не порушуючи закон, не зупиняючи виробництво? При цьому немає ні ліцензійного договору, ні договору між патентовласниками, а запатентована продукція виробляється.



Відповідь:

В описаній Вами ситуації один із співвласників патенту є засновником фірми, використовує патент. Згідно з законодавством взаємини осіб, яким виключне право належить спільно, визначається угодою між ними. Оскільки угоди не було, кожен власник може використовувати патент на свій розсуд, за винятком випадків поступки патенту і надання ліцензії третім особам. Значить, власник фірми, що використовує патент, має право отримувати прибуток від його використання, не ділячись з іншими співвласниками патенту. Однак при цьому він повинен виплачувати винагороду авторам патенту, розмір якого також повинен визначатися угодою між авторами та даними співвласником патенту, а при відсутності згоди між сторонами вирішуватися в судовому порядку.

Якщо будь-який або декілька з патентовласників, які не є засновниками фірми-виробника за патентом, домовляться з четвертим (власником фірми) про спільне використання патенту, братимуть участь у використанні патенту в різній формі (організаційної, фінансової, консультаційної, проектної та ін.), то доцільно укласти угоду між цими особами щодо розподілу прибутку від використання патенту. У той же час, як сказано вище, кожен з них має право самостійно вводити патент в господарський оборот.



корисний матеріал? Натисніть:




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100