На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
«Венчурний бізнес — це коли інвестуються 10 компаній, з них половина стає банкрутами, у трьох ви повертаєте свої інвестиції, одна дає 10-кратне зростання й у ще одній компанії прибуток в 100 разів перевищує вкладення» — Тім Дрейпер
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Будучи засновником фірми чи можу я отримати патент на назву фірми, яку придумав сам?

2012-05-30
Питання:

Доброго дня, хотів запитати у Вас, я був засновником фірми, свою частку у фірмі продав, але назву фірми придумав сам, чи можу я отримати патент на назву фірми? І скільки це буде коштувати?



Відповідь:

Щодо Ваших прав на назву фірми все залежить від ситуації та співвідношення Ваших авторських прав (як автора, що придумав назву), прав на фірмове найменування і прав на товарний знак.

Якщо Ви придумали назву для фірми, наприклад, фантазійне слово "Магістраль", і потім фірма була зареєстрована у вигляді, наприклад, ТОВ "Магістраль" або ЗАТ "Магістраль". Якщо б відразу була подана заявка на товарний знак на ім'я ТОВ "Магістраль", то власником цього товарного знака була сама фірма. Це був би найбільш поширений і законний спосіб використання товарного знака.

Оскільки, як я зрозумів, назва фірми не реєструвалося в якості товарного знака, то в даний час може виникнути колізія між цими трьома видами прав.

Якщо Ви зафіксували авторські права на назву фірми (наприклад, в ДСІВУ або у нотаріуса) до реєстрації фірми, то можете також і претендувати на захист його за Вами в якості товарного знака. Тобто, можете подати заявку на товарний знак і отримати реєстрацію, якщо фірма вже не випередила Вас з подачею аналогічної заявки, а також якщо раніше третьою особою вже не зареєстровано таку назву.

При цьому необхідно враховувати наступну колізію між фірмовим найменуванням і товарним знаком, що включає повністю або частково фірмове найменування.

Оскільки Закон про товарні знаки перешкоджає реєстрації товарного знака при наявності більш ранньої реєстрації фірмового найменування, то не можна виключити і можливість відмови Укрпатентом по Вашій заявці на цій підставі, якщо експерт знайде відомості про Вашу колишню фірму, наприклад, в Інтернеті.

Однак навіть якщо експерт не знайде такої інформації і товарний знак зареєструють на Вас, новий власник фірми матиме право подати протест проти Вашої реєстрації, посилаючись на зазначений Закон. При цьому результат спору важко передбачити, тому що з одного боку, фірмове найменування зареєстровано раніше, а з іншого - авторське право було ще раніше. Ймовірно, цей випадок доведеться вирішувати в суді.

Вважаю, що якщо авторські права на назву не були за Вами зафіксовані, а також не було відповідного договору щодо Вас, як автора назви, і фірмою в частині передачі прав фірмі на цю назву (із зазначенням, що ці права спочатку належать Вам і після відходу з фірми Ви маєте право використовувати цю назву, а фірма - ні), то переважне право на реєстрацію товарного знака буде у фірми. Якщо ж ви випередите її з реєстрацією, то, як зазначено вище, фірма зможе опротестувати в Укрпатенті і в суді таку реєстрацію.

Доцільність реєстрації знака на Вас може полягати в тому, щоб використовувати її як аргумент при вирішенні майнових відносин з фірмою. Тобто, якщо у Вас є до фірми претензії, така реєстрація дозволить Вам пред'явити вимогу про заборону використання товарного знака, а фірма, щоб уникнути тривалого і дорогого розгляду справи в Укрпатенті та судах, може піти Вам назустріч. При цьому в разі досягнення угоди Ви зможете в обмін на фінансові або інші вигоди переуступити товарний знак фірмі. Уточню, що така поступка вимагає обов'язкової реєстрації в Укрпатенті.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: торговельна марка; закон, постанова; реєстрація; заявка; судова практика; суперечка




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100