|
Питання:
Є ідея веб-сайту, як її запатентувати?
Відповідь:
1) Патентуються технічні рішення, а не ідеї. Тому, якщо можливо представити Вашу пропозицію у вигляді такого рішення, наприклад, у вигляді конструктивного або технологічного, то таке рішення може бути охороноспроможним (якщо вже не запатентовано). Якщо, приміром, для реалізації Вашої новації заявляється якийсь пристрій, за допомогою якого це здійснюється, то такий об’єкт може бути визнаний винаходом. Патентне відомство перевіряє відповідність пропозиції двом критеріям: "новизна" й "винахідницький рівень". При відповідності їм пропозиція може бути визнана винаходом і на неї видається патент. 2) Технічне рішення можна запатентувати й у вигляді корисної моделі і отримати деклараційний патент. 3) Якщо ж Вашу пропозицію не можна представити у вигляді технічного рішення, то його можна захистити як об’єкт авторського права і отримати свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір, наприклад, у вигляді проекту, методики, статті й ін. Для цього потрібно надати сам твір або скласти максимально повний опис пропозиції, його короткий реферат і представити дані про автора (авторах). 4) Патент забезпечує його власнику захист технічного рішення від неправомірного комерційного використання, свідоцтво — від неправомірного поширення (тиражування, публікації…) твору. Процедура доказів порушення авторських прав складніша, ніж патентних, крім того порушенням є дії, коли виріб не створений в одному примірнику, а передбачається його тиражувати й реалізовувати. 5) Об’єкти інтелектуальної власності, правова охорона яких забезпечується чинним законодавством України і які можуть мати місце в Інтернет-порталі (сайті): 1. Зареєстрована торговельна марка (торговий знак) — патентне право. 2. Домен, якщо він зареєстрований як торговельна марка — патентне право. 3. Комп’ютерна програма — авторське право. 4. База даних — авторське право. 5. Дані, якими наповнені поля і розділи бази даних — право "sui generis". 6. Оригінальне художнє оформлення сторінки сайту — авторське право. 7. Дизайн загального вигляду сторінки сайту, при умові, що виданий патент на промисловий зразок — патентне право. 8. Оригінальна ідея/концепція, бізнес-проект, статті белетристичного, публіцистичного, наукового, технічного або іншого характеру, фотографії — авторське право. Примітка. а) Домен, що не зареєстрований як ТМ, не є об’єктом виключних прав власника Інтернет-сайту, він знаходиться в тимчасовому його розпорядження і порядок перереєстрації визначає установа, що його зареєструвала, а конкретно яка — в залежності від його рівня. б) Реєстрація домену як ТМ надає виключне право для його власника і є обов’язковою умовою реєстрації його в зоні .ua.
Додаткові питання:
- Чи змінюються умови, якщо співвласників авторського права двоє? — Ні.
- Що оцінює названа Вами формальна експертиза? — Відповідність заявки вимогам розділів II і III "ПОРЯДКУ державної реєстрації авторського права і договорів, які стосуються права автора на твір": II. Документи, потрібні для реєстрації авторського права та договору, який стосується права автора на твір III. Вимоги до оформлення матеріальної форми твору Під час розгляду заявки Державний департамент не проводить експертизу твору на новизну і його характерні особливості, не встановлює факт виникнення авторства.
- Що, власне, ми можемо захистити авторським правом? — Система авторського права на відміну від патентного надає можливість зареєструвати ваше виключне право на інформацію (опис) про дану ідею, а також дату її створення — пріоритет (виключити можливість її патентування), так би мовити, визнати Вас її автором, але не зможе зробити Вас монополістом в її промисловому використанні як технології...
- Якщо це ідея веб-сайту, то в якому виді вона повинна бути представлена? — Опису самої ідеї або/і бази даних, або/і комп’ютерної програми — усе це об’єкти авторського права.
- І що саме захищає свідоцтво про авторське право? — Наявність свідоцтва є презумпцією авторства. Свідоцтво захищає особисті немайнові права і майнові права суб’єктів авторського права.
- Чи діє дане авторське право за межами України? — Бернська конвенція про охорону літературних і художніх творів, підписана 1886р., переглядалася 1971, зміни 1979, Україна приєдналася: ДАТА РАТИФІКАЦІЇ — 23 12.1993 ПОСТАНОВА ВРУ № 3794-XII р. Утворила Союз — 149 країн для охорони прав авторів на їхні літературні і художні твори. Основні принципи: національний режим — твір створений в одній із країн одержує охорону у всіх членів Союзу...
Патентування ідеї
Право на веб-сайт
Свідоцтво про авторське право
Захист інтернет-порталу
корисний матеріал? Натисніть:
групи:
реєстрація прав; Інтернет
теги:
торговельна марка; закон, постанова; винахід; корисна модель; промисловий зразок; бази даних; реєстрація; заявка; експертиза; методика; Україна; сайт; інтернет; фотографія; домен; дизайн
|
|
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:
Захистіть свій БРЕНД
подайте заяву на реєстрацію торгової марки
(товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.
Захистіть свою інтеллектуальну власність
будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена:
комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.
Придбайте чи продайте
торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент
(база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)
|
|
|
інші питання... |
|