У подібних випадках зазвичай депонують інтернет-проект як об'єкт авторського права, оскільки програмний продукт у чистому вигляді не патентується. Також можлива реєстрація і депонування в Держдепартаменті програмного продукту, на який Держдепартаменті видає свідоцтво.
У той же час, якщо можна представити пропозицію в якості технічного рішення, реалізацією якого досягається рішення якоїсь цілком конкретної технічної задачі, то в цьому випадку цілком можна подати заявку і отримати патент як на корисну модель, так і на винахід.
Для цього зазвичай оформляють пропозицію у вигляді якоїсь схеми (блок-схеми) вузлів/блоків/агрегатів системи, вказуючи на функціональні і/або інші зв'язки між ними і доводячи істотність кожного з вхідних в систему блоків і зв'язків між ними, а також отримання при цьому нового ефекту (технічного результату).
Якщо пропозиція стосується скоріше технології, то оформляється заявка на спосіб, як "процес здійснення дій над матеріальним об'єктом за допомогою матеріальних коштів", якщо ж до більш конструктивного рішення, то оформляється заявка на пристрій (систему).
Ось де-які з таких патентів або патентних заявок:
- «система обеспечения сайта портала»,
- «способ и мостовая система для распределения контента из нескольких источников»,
- «интернет-портал для защищенного обмена стандартизованными медицинскими документами при проведении телеконсультации»,
- «компьютерная система преподавания и администрирования учебно-воспитательного процесса»,
- «система взаимодействия электронных учебных курсов и компьютерного оборудования для учебно-воспитательного процесса».
Проаналізуйте свій проект з урахуванням наведеної інформації для визначення можливого і застосовного до нього виду охорони авторських та виключних прав.