На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як отримати «світовий патент» на винахід?

2011-01-12
Питання:

Я придумав оригінальну конструкцію ручки для письма. Чи можна одержати на неї всесвітній патент? Скільки він буде вартувати для мене?Відповідь:

Закордонне патентування можливе по національній і міжнародної процедурам. Перша процедура припускає на базі поданої в Україні заявки подачу заявок в усі країни світу, що цікавлять Вас. Витрати при цьому прийдеться нести практично відразу, тому що подавати заявки потрібно через патентних повірених країн патентування (за рідкими виключеннями), гонорари яких досить високі. Зазвичай витрати на одержання патенту в кожній країні по такій процедурі лежать у межах $3-10 тис. і залежать від розмірів мита (оfficial fee), тарифів повірених (professional fee), тривалості патентування й інших причин.

Пошуковий запит відносно кількості країн у світі видає цифру 256. Так що помножте витрати по кожній країні на кількість країн патентування й одержите відповідь. При цьому не забудьте, що витрати на патентування не обмежуються одержанням патентів, але й підтримкою їх у силі за допомогою оплати щорічного мита у кожній країні, причому зазначені мита зростають зі збільшенням терміну дії патенту (звичайно 20 років), наприклад, від $100 до $3000.

Друга процедура припускає подачу міжнародної заявки по системі РСТ (Договору про патентну кооперацію) через національне відомство. Процедура двухстадійна, і на міжнародній стадії при подачі заявки через Укрпатент Ви платите невеликі суми (у межах $2 тис.), при цьому одержуєте пріоритет в відношенні всіх країн, що входять у зазначений договір (а ця більшість країн світу). Далі перед Вами 30 місяців для переходу Вашої заявки в національну фазу, коли заявка розглядається національним патентним відомством кожної країни. Тоді вже витрати порівнянні із зазначеними вище по національній процедурі. Таким чином, друга процедура (по системі РСТ) дозволяє виграти 2,5 року для того, щоб за цей час по можливості розв’язати питання продажу патенту, надання на його ліцензій або відкриття виробництва в конкретних країнах патентування, пошуку компаньйонів або інвестора. Після цього можна остаточно вирішувати, у яких країнах одержувати патенти, по можливості поклавши витрати на власників патенту, ліцензіатів, партнерів у цій країні і т.д.

Можлива ще процедура одержання регіональних патентів (європейського, євразійського й інших), що найчастіше буває економічніше залежно від вибору країн патентування.МІЖНАРОДНА ЗАЯВКА ПО СИСТЕМІ РСТ

ЗАКОРДОННЕ ПАТЕНТУВАННЯ

ПАТЕНТНЕ МИТО

корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав; світ
теги: винахід; заявка; договір; ліцензія; Україна; терміни
інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100