Нам вже доводилося відповідати на схожі запитання, спробуємо підсумувати рекомендації.
Як можна зрозуміти, мова в основному про програмний продукт і методикою, реалізованої цим продуктом.
Права на комп'ютерну програму можна зафіксувати реєстрацією в Державній службі інтелектуальної власності України та депонуванням вихідних кодів, отримавши свідоцтво встановленої форми. Процедура нескладна, недорога і недовготривала, так що можете зробити це самі, при необхідності допоможемо.
Альтернатива реєстрації - публікація, наприклад, викладка вихідних кодів у відкритому доступі, оскільки права на програму, як об'єкт авторських прав, виникають у разі, якщо твір виражено в якій об'єктивній формі.
Однак, можна вважати, що цей варіант Вас менше влаштує, якщо маєте намір комерціалізувати свою розробку.
Тому в цілому опис додатка (методику) переважно тримати в режимі "ноу-хау", тому що депонування його зміст (рукописи, роздруківки) не дасть адекватного захисту від використання третіми особами. Оскільки у Вас не літературно-художній твір, а по суті науково-технічна розробка. Перше зазвичай запозичується текстуально, а друге достатньо зрозуміти і схопити закладені ідеї, щоб далі самостійно доопрацювати і використовувати.
Також можна спробувати запатентувати розробку, для чого потрібно представити її у вигляді технічного рішення, без чого патентування неможливо ні в якості винаходу, ні корисної моделі.