На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Як захистити слоган?

2012-07-23
Питання:

Я копірайтер, і в силу професії в моєму особистому архіві накопичуються роботи, які не показувалися клієнтові або з тих чи інших причин не були прийняті. Серед цих робіт є деякі, які я вважаю вдалими. Зокрема, красиві слогани. У мене є сайт, і я хотів вивісити ці слогани "на продаж".

Питання: яким чином я можу підстрахуватися і захистити слогани від простого запозичення? Які варіанти можливі, і скільки це буде коштувати?



Відповідь:

У Вашій ситуації можливо кілька варіантів захисту.

1. Реєстрація на своє ім'я слоганів в якості товарних знаків, за умови, звичайно, їх новизни. Це дає ефективний захист, проте вартість такої реєстрації зважаючи на великі мито буде не менше 500 у.о. за кожен знак. Та й у випадку невикористання Вами цих слоганів протягом 3 років дасть можливість будь-якій особі можливість анулювати таку реєстрацію.

2. Реєстрація авторських прав на дані слогани. Це можливо зробити в Державній службі інтелектуальної власності України, витрати складуть 200-300 у.о. за весь збірник Ваших слоганів, термін реєстрації - 3 тижні.

3. Рівносильним такої реєстрації є публікація Ваших робіт в будь-якому виданні. Це дозволить зафіксувати факт Вашої першості на Ваші твори. Проте захист авторських прав в судовому порядку - справа клопітка і часто не надто успішна. До того ж це не перешкоджає іншим особам потім зареєструвати на себе ці слогани в якості товарних знаків, оскільки Укрпатент не перевіряє наявність авторських прав на літературно-мистецькі твори. Проте, потім можна буде в судовому порядку також намагатися оскаржити ці реєстрації, але шанси на це бувають невеликі.

4. Рівносильним публікації та реєстрації в ДСІВУ можна вважати і депонування Вашої роботи у нотаріуса, або навіть посилка робіт на власну адресу рекомендованим пісьмом. Так що вибирайте спосіб захисту в залежності від подальших намірів.



корисний матеріал? Натисніть:

групи: реєстрація прав
теги: торговельна марка; реєстрація; сайт; терміни; клієнти




інші питання...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100