На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У світі діє понад 5,8 млн. патентів і кожний день подається 2 тис. патентних заявок, в Україні зареєстровано 86 тис. патентів на винаходи
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

1. В изданой книге использованы мои фотографии. Без указания авторства, без выплаты гонорара, даже без уведомления меня. Как защитить свои права. Обратися к общественности?
Олег. Крим.

Я думаю Вам необходимо обращаться не к общественности, это безрезультатно, тем более «ведь на стороне нарушителя Ваших авторських прав- деньги и власть», а единственный путь, которым можно попробовать восстановить справедливость — это через суд. Но для начала попробуйте решить вопрос с помощью переговоров.
Есть вероятность, что ответчик нарушает ваши права, сам о том не ведая.
Это могут быть устные переговоры, но лучше письмо-претензия (см. пример в приложении)
с уведомлением о получении. Если переговоры не привели к положительному результату,
обращайтесь с заявлением в суд (см. пример в приложении).
Купите хотя бы один образец книги, сохраните чек. Они будут рассматриваться в качестве
вещественных доказательств при рассмотрении дела.
Особенно хорошо подготовьте документы и факты, подтверждающие Ваше авторство и приоритет.


2. Мы хотели бы размещать изготавливать и размещать на нашем сайте мелодии( в том числе и шлягеры известных исполнителей) для мобильных телефонов. Куда нам следует обратиться, чтобы не нарушать авторских прав.
Татьяна. Киев

Содержание, которым Вы наполняете сайт, должно быть легитимным, то есть использованные чужие произведения должны иметь разрешения на их запись и воспроизведения (лицензии — авторские договора) авторов или распорядителей их прав. Авторы популярных произведений, как правило, передают свои права организациям коллективного управления. Обратитесь за лицензией в УААСП.
Збір винагород, а потім розподілення їх серед авторів і виконавців здійснюють організації колективного управління правами (ОКУП), інформацію можна отримати у регіонального інспектора УААСП, або безпосередньо в Українському агентстві авторських і суміжних прав (УААСП): Вiддiл аудiовiзуальних i кiнематографiчних прав, начальник вiддiлу — Колесников Дмитро Володимирович, тел. 8 (044) 235-40-80; вiддiл реєстрацiї прав автора, начальник вiддiлу — Янкова Свiтлана Таухiївна, тел. 8 (044) 234-55-32. На інспекторів Агентства покладено функції, які передбачають укладання угод на використання авторських творів і виплату авторської винагороди, збір авторської винагороди з користувачів в регіоні, який закріплено за інспектором. Фактично, інспектори в регіонах України є представниками Українського агентства з авторських та суміжних прав, вони можуть надати авторам і користувачам певну допомогу з проблем, які входять до їхньої компетенції. (З приводу питань, які стосуються інспекторів можна звертатися за телефоном (044) 234-45-70).


3. Я склав пісню. Як мені зареєструвати мій твір?
Олексій. Рівне.

У відповідності із ЗУ «Про авторське право і суміжні права», авторське право на твори науки, літератури і мистецтва виникає в силу факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не потрібно реєстрації твору, іншого спеціального оформлення твору чи дотримання яких-небудь формальностей. Це означає, що проти будь-якого папірця, що Вам хтось може видати, будь-яка інша особа точна так само може принести свого. У будь-якому випадку питання про авторство на той чи інший твір у суді зважується на основі змагальності сторін, де ні в однієї зі сторін (поза залежністю від того, зареєстрований чи твір ні) немає відомої переваги над іншою. Але це зовсім не означає, що Вам треба просто сидіти і чекати, поки у Вас украдуть Ваш твір: є кілька способів, що дозволять Вам довести в суді, що у визначений момент вже існував створений Вами екземпляр твору. Звичайно це робиться за допомогою відправлення самому собі рекомендованого листа з повідомленням, який Ви зберігаєте, не відкриваючи, до можливого суду.


4. У рекламному білборді був процитований рядок з пісні, один рядок. Це порушення авторських прав?
Руслан. Київ.


Відповідно до ЗУ «Про авторське право і суміжні права», частина твору (включаючи його назву), що задовольняє вимогам дійсного закону і може використовуватися самостійно, є об’єктом авторського права. Це означає, що якщо мова йде про частину чи назву твору науки, літератури і мистецтва, що є результатом творчої діяльності (незалежно від його призначення і достоїнства, а також від способу його вираження), причому ця частина (чи назва) сама по собі є результатом творчої діяльності і може бути використана у відриві від самого твору, то до такої частини твору застосовуються норми авторського права. Авторські права на таку строчку з пісні будуть належати лише автору тексту, але не автору музики. Однак у суді Вам доведеться доводити, що цей рядок є сам по собі результатом творчої діяльності (тобто рядок «Я люблю тебе, жизнь», швидше за все, об’єктом авторського права визнана не буде, а рядок Ю. Энтіна «Ох, рано встает охрана» таким об’єктом визнаний буде). Закон не містить чіткого роз’яснення про те, що є «самостійним використанням», тому результат справи у великому ступені буде залежати від того, настільки Ви і Ваш представник зможуть довести суду, що саме у Вашому випадку ця частина твору може використовуватися самостійно.


5. Ми робимо сторінку сайту, де викладаємо тексти старих творів, від скановані із старих журналів. Як це співвідноситься з авторським правом, за умови, що ніяких грошей на цьому ми не робимо?
Ярослав. Львів.


По-перше, необхідно визначити, чи охороняються авторським правом твори, тексти яких ви «вивішуєте» на сторінці, у принципі. Для цього необхідно приймати до уваги такі фактори, як рік створення твору, громадянство автора, вид твору і т.д. По-друге, багато чого залежить від того, у якій державі фактично розташований сервер (комп’ютер), у якому ці файли записані на локальний диск. Оскільки саме законодавством цієї держави регулюються авторско-правові відносини в зв’язку з використанням того чи іншого твору. У відповідності з ЗУ «Про авторське право і суміжні права» запис твору в пам’ять ЕОМ «також є відтворенням». Це означає, що якщо твір, що Ви маєте намір використовувати, має авторско-правову охорону, а сервер знаходиться на території України, то Вам необхідно одержати дозвіл автора на публікування матеріалів на Вашій сторінці.


6. Мені сподобалася одна статейка в Internet, вона англійською мовою. Я збираюся її перекласти на українську і розмістити на своїй сторінці, із вказівкою автора, звичайно. Можу я це зробити без повідомлення і(чи) дозволу автора?
Хмельницький.

Все залежить від декількох аспектів.
Звичайно сам автор статті (чи творець вихідного сайту) указують, на яких умовах можуть використовуватися матеріали матеріали. Це може бути безоплатне використання з вказівкою імені автора, чи автор може вимагати попереднього узгодження з ним будь-якого використання його творів. За загальним правилом, якщо не невказано ніякого застереження про те, як може бути використаний твір, то його використання може бути здійснено тільки з дозволу автора і на умовах, погоджених з автором. Зрозуміло, ця умова не застосовується, якщо твір автора не має міжнародної охорони в силу Бернської чи Женевської конвенцій. Разом з тим, у більшості випадків доброзичливого листа автору статті з проханням дати дозвіл на переклад і публікацію його статті російською мовою з вказівкою імені автора буде досить.

 

7. По заказу нашей фирмы был создан мультфильм, подскажите какие документы необходимо оформить для регистрации авторского права на произведение на имя нашей фирмы. Если можно то пришлите образцы документов.
Роман. Донецк

Заявка на реєстрацію авторського права авторів на твір повинна містити:
­ заяву, викладену українською мовою, що складається за встановленою формою (http://s.patent.km.ua/data/blanks/zayava_reestr_AP.doc);
­ примірник твору;
­ документ, що свідчить про факт і дату оприлюднення твору (за наявності);
­ документ або копію документа про сплату збору за підготовку до реєстрації авторського права (http://patent.km.ua/ukr/pages/i23).
Заявки на державну реєстрацію подаються за адресою: вул. Б.Хмельницького, буд. 34, Київ, 01030, ДП УААСП, тел.: 234 55 32


8. Как я могу зарегистрировать у вас авторское право на слова и музыку? Сколько это стоит?
TOSHA.

Авторское право на произведения регистрирует и выдает свидетельства Украины УААСП Государственного департамента интеллектуальной собственности.
Работы по регистрации авторского права включают:
­ анализ предмета защиты и определение системы защиты его составляющих;
­ определение формы представления произведения на регистрацию и его оформление;
­ оформление других документов соответственно «Порядку государственной регистрации авторского права...»;
­ уплату сбора за подготовку к регистрации авторского права на произведение;
­ подачу заявки на регистрацию авторского права на произведение;
­ сопровождение рассмотрения Госдепартаментом заявки относительно регистрации авторского права;
­ уплату государственной пошлины за выдачу свидетельства;
­ получение свидетельства Украины на произведение.
Затраты на регистрацию произведения, в т.ч. стоимость работ, определяются их объемом, сложностью, сроком, кто регистрирует авторское право (физические или юридические лица) и как показывает практика определяются в границах 1000-1200грн.
Оформление заявки патентным поверенным по обычному тарифу — в продолжение месяца. Заявитель оформляет заявку патентному поверенному (бланк http://s.patent.km.ua/data/blanks/zayava_PP_reestr_AP.doc), на основании которой оформляется проект договора с сметой затрат, после перечисления аванса патентному поверенному 50% суммы договора, оформляется заявочный комплект документов. После передачи документов в Госдепартамент оплачивается сумма, которая осталась. Свидетельство будет получено на протяжении трех месяцев.


9. Я ищу информацию, касающуюся защиты авторских прав и дальнейшей реализации киносценария на территории США. Когда мой сценарий будет отослан по нужному адрессу то какие мои гарантии,что авторские права будут защищены НА МОЕ ИМЯ? Есть ли что-то большее чем доверие?
Украина. Олександр

Рекомендую Вам провести державну реєстрацію Вашого права на твір.
Заявка на реєстрацію авторського права авторів на твір повинна містити:
­ заяву, викладену українською мовою, що складається за встановленою формою (http://s.patent.km.ua/data/blanks/zayava_reestr_AP.doc);
­ примірник твору;
­ документ, що свідчить про факт і дату оприлюднення твору (за наявності);
­ документ або копію документа про сплату збору за підготовку до реєстрації авторського права (http://patent.km.ua/ukr/pages/i23).
Заявки на державну реєстрацію подаються за адресою: вул. Б.Хмельницького, буд. 34, Київ, 01030, ДП УААСП, тел.: 234 55 32
При виконанні робіт по реєстрації творів патентним повіреним (що включають: аналіз предмета захисту; визначення форми подання твору на реєстрацію та його оформлення; оформлення опису щодо використання твору; оформлення інших документів відповідно до «Порядку державної реєстрації авторського права»; сплату збору за підготовку до реєстрації авторського права на твір; подачу заявки на реєстрацію авторського права на твір; супроводження розгляду Держдепартаментом заявки щодо реєстрації авторського права; сплату державного мита за видачу свідоцтва; отримання свідоцтва України на твір) витрати на реєстрацію твору, в т.ч. і вартість робіт, визначаються їх об’ємом, складністю, терміном, хто реєструє авторське право (фізичні чи юридичні особи) і як показує практика визначаються в межах 500-2000грн. Оформлення заявки по звичайному тарифу — протягом місяця. Заявник оформляє заявку патентному повіреному (http://s.patent.km.ua/data/blanks/zayava_PP_reestr_AP.doc), на підставі якої оформляється проект договору з кошторисом витрат.

10. Які документи врегульовують відносини автора статті та редакції газети (журналу), де зазначається те, на яких умовах автор подає свою статтю до газети (журналу).
Володимир

Нічого дотепнішого на можу Вам порадити, як підписати з редакцією авторський договір (прикладаю).


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100