На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У наступних світових війнах буде розвертатися боротьба за інтелектуальну власність, а не за нафту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.

31. Какие на данный момент существуют методики оценки программного обеспечения? По каким стандартам оценивают программные продукты ? Где это можно все найти?
Харьков. Сергій

Спеціальної стандартизованої методики оцінки програмного забезпечення пока немає. ПЗ відноситься до об’єктів інтелектуальної власності, або до нематеріальних активів підприємства, оцінка яких здійснюється відповідно до прийнятих недавно ЗУ «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» ( 2658-14 ) і Національного стандарту N 1 «Загальні засади оцінки майна і майнових прав», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. N 1440.


32. Я бы хотел узнать приблизительную смету на получения свидетельства авторского права на региструцию ПО по бизнесу (базы данных) а также стоимость ваших услуг, а также возможности регитсрации патента в других странах в том числе количество времени необходимое для выполнения этих процедур
КИЇВ. Александр

Роботи, що виконуються в процесі реєстрації авторського права на ПЗ (БД) і протягом якого часу вказані на сторінці сайту http://patent.km.ua/ukr/pages/i174
Витрати на реєстрацію твору, в т.ч. і вартість робіт, визначаються їх об’ємом, складністю, терміном, хто реєструє авторське право (фізичні чи юридичні особи) і як показує практика визначаються в межах 500-1000грн. Оформлення заявки по звичайному тарифу — протягом місяця.
Заявник оформляє заявку патентному повіреному http://s.patent.km.ua/data/blanks/zayava_PP_reestr_AP.doc, на підставі якої оформляється проект договору з кошторисом витрат.

 

33. У меня еще один вопрос, связанный с правовой защитой программного обеспечения, относящегося к ОПЕРАЦИОННЫМ СИСТЕМАМ. В Авторском праве существуют две трактовки защиты ПО:
1) ПО — могут защищаються как литературные произведения.
2) ПО — могут защищаються как база данных.
Но литературное произведение — это часть неизменная, а ПО все время изменяется, особенно если это касается ПО, относящегося к ОПЕРАЦИОННЫМ СИСТЕМАМ. А если эта операционная система относится еще и к программному обеспечению серверов... Базой данных операционную систему вообще не назовешь. Тогда становиться вопрос что же оценивать и к чему отнести операционную систему?Студент 6-го курса.

Я притримуюсь дещо іншої позиції, яка і викладена в ЗУ «Про авторське право і суміжні права»: як операційні системи, так і прикладні програми, виражені у вихідному або об’єктному кодах, є об’єктами авторського права — «Комп’ютерні програми» і охороняються як літературні твори. Така охорона поширюється на комп’ютерні програми незалежно від способу чи форми їх вираження. За характером форми відображення, рядки літературного твору і комп’ютерної програми мають дещо спільне; і рядки літературного твору, і рядки комп’ютерної програми автор наповнює символами — літерами або символами — операторами. Тотожність творчого процесу щодо створення форм авторських творів літератури і комп’ютерних програм стали визначальними для вибору форми захисту для комп’ютерних програм. В разі експертизи порушення авторських прав на літературний твір чи комп’ютерну програму, порівнюються відповідні тексти літературних творів, а для комп’ютерних програм — тексти зазначених програм.
Як літературний твір так і комп’ютерна програма охороняється в незмінному вигляді. І закон охороняє лише форму комп’ютерної програми, а не її суть (ідеї), зміни форми цього твору автоматично переводять його в розряд нового об’єкта правового захисту з можливістю нового авторства. Практика показує, що найефективніший результат дає охорона комп’ютерних програм в усіх трьох сферах інтелектуальної власності: авторське право, патентне право, «ноу-хау».
Бази даних як об’єкти авторського права захищаються як збірки творів, даних або іншої незалежної інформації. Регулювання правовідносин, які стосуються творчих баз даних і захищаються нормами авторського права, а також баз даних, які не належать до об’єктів авторського права здійснюється відповідно до положень Бернської конвенції та Директиви Європейського Парламенту і Ради Європейських Співтовариств від 11.03.1996 р №96/9/СЄ, Закону України «Про авторське право і суміжні права» і інших законодавчих актів України. Такі бази даних характеризуються складною багатоступеневою структурою, взаємною залежністю певних розділів, складною системою керування тощо. Дані, якими наповнені поля і розділи бази даних захищаються правом «sui generis». Тому, як визначено положеннями Директиви, заборона несанкціонованого використання фактів і даних, які наповнюють базу даних не є виявом їх охорони авторським правом.

 

34. Скажите пожалуйста, как я могу защитить мой сайт www.boyarkainfo.kiev.ua от копирования информации с его страниц? Если это произошло, то как я могу «наказать» виновных? являюсь владельцем сайта http://www.boyarkainfo.kiev.ua , но недавно появился «клон» моего творения — www.boyarka.biz.ua Подскажите, как я могу защитить мою информацию от далнейшего копирования? Боярка. Дмитрий

Дійсно, копіювання Вашого сайту має місце.
1. Вам потрібно мати на увазі, що не вся інформація, розміщена на Вашому сайті є об’єктом авторського права: повідомлення про новини дня або поточні події, що мають характер звичайної прес-інформації; видані органами державної влади у межах їх повноважень офіційні документи політичного, законодавчого, адміністративного характеру; розклади руху транспортних засобів, розклади телерадіопередач, телефонні довідники та інші аналогічні бази даних, що не відповідають критеріям оригінальності та ін.
2. Направити претензійний лист з вимогою, призупинити порушення ваших авторських прав і відшкодувати завдані збитки. Подати позовну заяву в суд, але Вам потрібно буде доказати в суді, що:
­ Ви є автор сайту;
­ Ваш сайт створений першим;
­ окремі частини сайту відповідачем повністю скопійовані;
­ факт оприлюднення сайтів.
3. Попереджати потенційних порушників про наявність Ваших авторських прав і правові наслідки їх порушення, захистити оригінальне оформлення окремих сторінок сайту патентом на промисловий зразок, зареєструвати в державному Реєстрі авторське право на оригінальну текстову частину сайту, базу даних, комп’ютерну програму.


35. Підкажіть, будь ласка, чи займаєтесь ви реєстрацією контрольних марок. Якщо так, то яким чином це здійснити, скільки це коштує і протягом якого часу оформлюється. Також поясніть, будь ласка, чи потрібна перед реєстрацією контрольних марок реєстрація авторського права на комп’ютерну програму. Після отримання детальної інформації, сподіваємось працювати саме з вами з цих питань. Черкаси. Ірина

Відповідно до статті 3 Закону України «Про розповсюдження примірників аудіовізуальних творів, фонограм, відеограм, комп’ютерних програм, баз даних» розповсюдження на території України примірників комп’ютерних програм, а також їх прокат дозволяються лише за умови їх маркування контрольними марками. Зареєструватися як одержувач контрольних марок та отримати їх Ви зможете в ДП «Інтелзахист» (01030, Київ, вул. Б.Хмельницького, 34, Начальник відділу видачі контрольних марок – Саницька Наталія Павлівна, тел. 229-64-63). Для отримання КМ не обов’язково пред’явлення свідоцтва про реєстрацію авторського права на КП, але захист прав при наявності свідоцтва більш ефективний.


36. Разработана программа (комплекс программ)- для создания и обслуживания веб-сайта (содержит: художественный дизайн, генератор веб-страниц, инструментарий для управления и наполнения веб-страниц, база данных, в которой хранится служебная информация по сайту и будет храниться содержание веб-страниц и др). Содержательная часть веб-страниц — отсутствует. Интересуют такие вопросы: 1. Можно ли этот комплекс рассматривать как компьютерную программу или комп. программму + базу данных. 2. Что должно заявляться на регистрацию интеллектуальной собственности. 3. Можно ли проконсультироваться очно (по телефону или в офисе). 4. сколько стоит очная консультация. КИЇВ. Владимир

По суті питань: 1. З точки зору права інтелектуальної власності у вашій розробці мають місце наступні об’єкти інтелектуальної власності: комп’ютерна програма, база даних і промисловий зразок. 2. Бажано усі три об’єкти. 3. Можна. 4. Якщо приймається рішення реєстрації об’єктів інтелектуальної власності, то цю роботу можна доручити патентному повіреному. Роботи, що виконуються патентним повіреним в процесі реєстрації авторського права на ПЗ (БД) і протягом якого часу, вказані на сторінці сайту http://patent.km.ua/ukr/pages/i174. Витрати на реєстрацію твору, в т.ч. і сплата зборів (держмита), визначаються їх об’ємом, складністю, хто реєструє авторське право (фізичні чи юридичні особи) і як показує практика визначаються в межах 500-800грн. Оформлення заявки по звичайному тарифу — протягом місяця, отимання свідоцтва – протягом двох місяців. Заявник оформляє заявку патентному повіреному http://s.patent.km.ua/data/blanks/zayava_PP_reestr_AP.doc, на підставі якої оформляється проект договору з кошторисом витрат. 5. Порядок оформлення заявки на отримання патенту України на промисловий зразок на сторінці http://patent.km.ua/ukr/pages/i178. Витрати на патентування, в т.ч. і сплата зборів (держмита), 1800-2000грн.


37. Существует ли методика оценки качества программных продуктов или государственный стандарт в котором описаны показатели качества программных продуктов ? Житомир. В.

Ні. Так же як не існує таких нормативно-методичних документів по відношенню до інших творів науки, літератури і мистецтва.


38. Мы с товарищем одно время писали программу для фирмы. Получили авторские права и деньги, корда программа была не до конца готова. После этого товарищь ушел «на дно» и остальную часть доделывал сам. Многое переделал, но все-равно основной код (около 50% общего) остался прежний. Причем так получилось, что корда подавали код для регистрации, то у нас был один и тот же, хотя нам советовали выбрать свое, но... И вопрос: можно ли его лишить авторских прав. Донецьк. Константин

Відповідно до ЗУ „Про авторське право і суміжні права” правова охорона поширюється тільки на форму вираження твору (для КП — вихідний текст) і якщо ця форма суттєво змінена, то це вже інший твір. Якщо ж використані „товаришем” фрагмент програми (частини твору) Вашої розробки можна використовувати самостійно, у тому числі й оригінальну назву твору, то має місце плагіат.


39. Наша компания заказала у частного лица (частного предпринимателя) программное обеспечение для регистрации и учета визитов торговых представителей. Задание было выполнено на базе программы, разработанной (пољ утверждению разработчика) на основе программы «Centura». Весь дизайн технического задания и торговая марка разработанной программы была нашей. Можно ли и как зарегистрировать собственностьљ на данный продукт. Можно ли продавать данный продукт покупателям и что им предоставлять в качестве подтверждения легальности проданного им программного обеспечения. Как правильно оформить взаимоотношения с подобными разработчиками программного обеспечения. Киев. Игорь

1) з розробником ПЗ необхідно заключити договір про передачу компанії майнових прав на даний твір (додається); 2) на ПЗ проставляється знак авторського права, наприклад, © Ярослав Ващук, 2004; 3) авторське право на ПЗ реєструється в УААСП з отриманням свідоцтва 4) порядок реєстрації в Україні авторського права на комп’ютерну програму (базу даних) http://patent.km.ua/ukr/pages/i174.


40. Хто і як веде Реєстр виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення? Олексій. Львів

На виконання завдань, передбачених Концепцією легалізації програмного забезпечення та боротьби з нелегальним його використанням, утворено Реєстр виробників та/чи розповсюджувачів програмного забезпечення. З 1 березня 2003 року Державний департамент інтелектуальної власності розпочав ведення Реєстру виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення і видачу свідоцтв встановленого зразка суб’єктам господарювання, внесеним до нього. З метою збору та систематизації достовірних даних про суб`єкти господарювання, які здійснюють виробництво та (чи) розповсюдження програмного забезпечення в Україні, вжиття заходів, спрямованих на захист прав інтелектуальної власності, створення цивілізованого конкурентного середовища у цій сфері, забезпечення прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти та досягнення оптимального і раціонального їх використання Міністерство освіти і науки України видало наказ № 8 від 08 січня 2003 року «Про утворення реєстру виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення». Цим наказом затверджено «Положення про Реєстр виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення». До нього додаються бланки заяви про включення до Реєстру виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення і свідоцтва про внесення суб`єкта підприємницької діяльності до нього. Перше свідоцтво про внесення суб’єкта підприємницької діяльності до Реєстру виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення видано 14 березня 2003 року. Заступник голови Департаменту Володимир Дмитришин вручив цей документ відомому в Україні підприємству — АТЗТ «Квазар-Мікро Техно». Володимир Дмитришин, зокрема, відзначив, що Реєстр дозволить використовувати найефективніші шляхи і методи для охорони прав авторів та їх правонаступників, пов’язаних із створенням, а також використанням комп’ютерних програм і баз даних. Така достовірна інформація забезпечить прозорість процедур закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти та можливість їх раціонального використання. Отримання свідоцтва №1 компанією «Квазар-Мікро» — це не перший випадок визнання її лідером вітчизняного ринку інформаційних технологій при реалізації масштабних державних проектів та загальнонаціональних програм. Директор з розвитку бізнесу корпорації «Квазар-Мікро» Анатолій Верес, в свою чергу, подякував Департаменту за визнання її роботи. «Легальність, компетентність і концентрація зусиль на підвищенні загального рівня інформаційної культури українського суспільства — ось три основних принципи, на які спирається компанія під час розробки та розповсюдження програмного забезпечення». Внесення суб’єктів господарювання до Реєстру відбувається на добровільних засадах на підставі поданої заявки. Свідоцтво за встановленим зразком видається суб’єктові за його бажанням після прийняття рішення про внесення до Реєстру. Для занесення до Реєстру заявник передає особисто чи надсилає рекомендованим поштовим відправленням документи до Державного підприємства «Інтелзахист» (01030 м.Київ, вул. Б.Хмельницького, б.34) за визначеним переліком. Детальніше в Інформаційному листі. Заява про внесення до Реєстру розглядається у місячний термін з дня надходження до Державного підприємства «Інтелзахист». Оплата за реєстрацію виробників та розповсюджувачів програмного забезпечення не передбачена.


корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100