На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
У США «індустрія копірайту» створює 5% ВВП, а інтелектуальна власність є головною статтею експорту
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.


11. Подскажите пожалуйста, я оформил заявку на вискозиметр. Сейчас разработал другую конструкцию. Должен ли Я в новой заявке указывать поданную ранее завяку.
Виталий. Одесса

Скорее всего, нет. Если Вы выбрали в качестве аналогов (прототипа) другие технические решения (приборы), т.к. они более близкие по совокупности сходных признаков с новой конструкцией прибора, то предыдущую конструкцию не вспоминаете в новой заявке. Если же прибор, на который Вы оформили заявку, изготавливается (продается, эксплуатируется), т.е. стал общедоступным, и подходит в качестве аналога для новой конструкции, ссылайтесь в заявке на него (указываете ТУ или паспорт, предприятие-изготовитель). Ссылаться на первую заявку можно при условии, что информация о заявке или о выданном по ней патенте опубликована на дату подачи второй заявки.
ПРАВИЛА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВКИ НА ВИНАХІД ТА ЗАЯВКИ НА КОРИСНУ МОДЕЛЬ
затвержено наказом Міністерства освіти і науки України 15.03.2002 N 197
«Винахід визнають новим, якщо він не є частиною рівня техніки. Рівень техніки включає всі відомості, що стали загальнодоступними в світі до дати подання заявки до Держдепартаменту, або, якщо заявлено пріоритет, до дати її пріоритету. При визначенні рівня техніки загальнодоступними вважаються відомості, що містяться в джерелах інформації, з якими будь-яка особа може ознайомитися. Датою, яка визначає включення джерела інформації до рівня техніки, є:
для опублікованих описів до охоронних документів — зазначена на них дата публікації;
для опублікованих відомостей про заявку на патент на винахід, яку подано до Держдепартаменту, — зазначена на них дата публікації...»


12. У меня возник еще один вопрос. В Заявке «технический результат достигается благодаря тому...» по сравнению с аналогом или прототипом? Соответственно и в реферате технический результат по сравнению с чем?.
Виталий. Одесса.

Методика оформления заявки на изобретение предусматривает проведение патентно-информационного поиска и выявление аналогов созданного технического решения. На основании сопоставительного анализа с числа выявленных аналогов определяется прототип, т.е. наиболее близкий до заявляемого изобретения по технической сущности аналог. Технический результат изобретения определяется по отношению к прототипу.


13. Промисловий зразок визнається новим, якщо сукупність його суттєвих ознак не стала загальнодоступною у світі до дати ... Що на практиці розуміють під поняттям «у світі»? Чи достатньо для анулювання патенту на промисловий зразок довести існування на дату, що вимагається законом, існування аналогічного виробу в іншій країні? (мова йде про продукт кондитерської промисловості).
Тетяна. Житомир

Так, достатньо. Умовою патентоспроможності промислового зразка є його абсолютна новизна, тобто тотожне чи подібне рішення в сукупності його суттєвих ознак не повинне бути відомим (доступним) в любій країні для необмеженого кругу осіб. Держдепартамент видає деклараційні патенти на промислові зразки, перевірка яких на новизну не проводиться. Такі патенти видаються під відповідальність заявника (патентовласника), на його «страх і ризик» і, як показує практика, легко оскаржуються.


14. Я занимаюсь регистрацией не торговых знаков, а эмблем и этикеток т.е. промышленных образцов. Возможно в Украине есть агенство, которое занимается выставлением на продажу патентов промышленных образцов в виде эмблем и этикеток? Как решается вопрос с приоритеткой, если, допустим, эмблема зарегистрирована на Украине, а выставляется на продажу в России? Есть ли выставки продаж эмблем и этикеток или каталог продаж на Украине? Встречалась ли в Вашей практике не продажа товарного знака, а оренда под процент от прибыли?
Николай. Киев

По суті питань:
1) Така структура, що займається продажем патентів на промислові зразки (ПЗ), мені не відома.
2) Патент України посвідчує наявність виключних прав на ПЗ лише на території України. Для отримання аналогічних прав в Росії необхідно подати заявку і отримати патент в Роспатенті.
3) Мені не відома така виставка, хоча пошукати в Інтернеті, мабуть, слід (наприклад, інформаційний портал http://who-is-who.com.ua/cgi-bin/project.pl?kod=tm).
4) Безумовно. Це називається користування знаком по ліцензії відповідно до ліцензійного договору.


15. До якого класу товарів відноситься електрична обсмажувальна піч. Як правильно оформити патент на цей технологічний агрегат.
Наталя. Одеса

1) В зв’язку з неконкретним визначенням галузі використання і конструктивних особливостей печі привожу перелік класів МПК для вибору:
F27B — Нагревательные, обжиговые, плавильные, ретортные печи и печи вообще; агломерационные и аналогичные им устройства
F27B 1/00 Шахтные или аналогичные им вертикальные или почти вертикальные печи (для предварительного нагрева, обжига, кальцинирования или охлаждения извести, магнезии или доломита C04B 2/12)
F27B 3/00 Подовые печи, например отражательные (F27B 9/00- F27B 15/00,F27B 21/00 имеют преимущество); электродуговые печи [4]
F27B 5/00 Муфельные печи; ретортные печи; прочие печи, в которых нагреваемый материал не соприкасается с пламенными газами, обогревающими печь (F27B 9/00 имеет преимущество)
F27B 7/00 Вращающиеся печи барабанного типа, т.е. горизонтальные или с малым наклоном
F27B 9/00 Печи с механическим перемещением нагреваемого материала, например туннельные печи (F27B 7/14 имеет преимущество); аналогичные печи, в которых нагреваемый материал перемещается под действием силы тяжести
F27B 11/00 Колпаковые печи (для обработки металлических лент или проволоки C21D 9/663)
F27B 13/00 Печи с методическим нагревом, в которых обрабатываемый материал не перемещается относительно пода печи; например кольцевые печи и другие печи с камерой нагрева, перемещающейся над неподвижным материалом
F27B 14/00 Тигельные и горшковые печи; ванные печи [4]
F27B 15/00 Печи с кипящим слоем; прочие печи для обработки мелкоизмельченных материалов в дисперсном состоянии (устройства для сжигания в псевдоожиженном слое F23C 10/00)
F27B 17/00 Печи, не отнесенные к указанным выше группам (агрегатные печи F27B 19/02)
F27B 19/00 Комбинированные печи, не отнесенные к указанным выше группам
F27B 21/00 Агломерационные и аналогичные им устройства для тепловой обработки
2) Для оформлення заявки на винахід (корисну модель) необхідно знайти аналог серед відомих агрегатів і відповідно до «Правила складання i подання заявки на винахід (корисну модель)» http://patent.km.ua/ukr/pages/i16 оформити заявочні документи.


16. Прошу надати мені консультацію з питання участі у конкурсі «ИЗОБРЕТЕНИЕ-2003«.
1. Яка необхідна документація і в якому виді повинна бути представлена.
2. Чи є необхідність пред’явлення дослідної моделі?
3. На яку адресу необхідно надсилати заявку на участь.
4. Чи є в м. Житомирі Ваш представник?
Володимир. Житомир

До участі в конкурсі приймаються винаходи та корисні моделі, що охороняються чинними патентами України, мають вагоме значення для розвитку науки і технології, підвищення якості життя та активізації діяльності людини. Конкурс проводиться за номінаціями:
«Кращий винахід року»
«Кращий винахід року серед молоді»
«Кращий винахід року в регіоні»
«Кращий винахід в галузі машинобудування та приладобудування»
«Кращий винахід в галузі енергетики»
«Кращий винахід в галузі хімії і металургії»
«Кращий винахід в галузі біотехнології та харчової промисловості»
«Кращий винахід в галузі медицини та фармакології»
«Кращий винахід в галузі матеріалознавства»
«Кращий винахід в галузі будівництва»
«Кращий винахід в галузі транспорту»
«Кращий винахід в галузі електроніки та комунікаційних систем»
«Кращий винахід в галузі агропромислового комплексу»
«Кращий винахід в галузі збереження навколишнього середовища».
Ознайомитися з положенням про конкурс та отримати бланки анкет і заяв для участі в конкурсі можна в Житомирському центру науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ вул. Велика Бердичівська, 31, м. Житомир,1, 10001. Тел. (0412) 37-32-95, 37 95 58,37 24 77) , або скористайтеся додатком.
Конкурсні матеріали подаються до регіональних ЦНТЕІ не пізніше 15 жовтня.
У м.Київ конкурсні матеріали учасники мають надіслати за адресою УкрЦІПІП: бульв.Лесі Українки, б.26, м.Київ, 01133, не пізніше 1 листопада. Дата відправки матеріалів визначається за поштовим штемпелем. На конверті має бути позначка «Винахід — 2003».
Телефон для довідок у м.Київ: (044)295 82 40, факс: 295 33 44.


17. Не могли бы вы подсказать, в какое ведомство лучше направиться физическому лицу для регистрации личного изобретения. Следует ли отправлять заявку на регистрацию непосредственно в ДЕРЖПАТЕНТ, через реальный почтовый адрес или можно использовать электронную почту? Или это осуществляется через другую организацию? Подскажите, пожалуйста.
Евгения

По суті Ваших питань:
1) державну реєстрацію винаходів, що забезпечує їх правовий захист в Україні, проводить Укрпатент;
2) заявку можна передати особисто в Укрпатент чи відправити поштою, оформлену відповідно до Правил (http://patent.km.ua/ukr/pages/i134) на паперових аркушах;
3) оформлення заявки можна доручити патентному повіреному.


18. Чи можна запатентований винахід, за бажанням автора, не публікувати відкритим друком? І на якому етапі процедури патентування я повинний повідомити Укрпатент про це?
Емілія. Тернопіль.

Публікація винаходу в — це головна умова надання автору виключних прав на використання свого винаходу, підтверджених патентом. Автори мають право зберігати своє нововведення в секреті, але в цьому випадку в них немає патенту. Держава також надає законодавчу підтримку для збереження секретів виробництва при дотриманні особливих умов (наприклад, здійснення автором заходів для збереження секрету, що запобігають випадкове ознайомлення з ними третіх осіб). Закон передбачає відповідальність осіб, незаконно присвоївших чужу секретну інформацію. ЗУ « Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» передбачає можливість автора не указувати своє ім’я при публікації відомостей про винахід в офіційному бюлетені.


19. Чи можна запатентувати винахід і при цьому зберегти таємницю виготовлення пристрою?
Микола. Вінниця.

При патентуванні пристрою в матеріалах заявки необхідно описати з яких частин складається пристрій і як він працює. При цьому повинно бути очевидно, що такий пристрій на даному етапі технічного розвитку може бути виготовлено. Спосіб виготовлення при цьому можна не описувати. Якщо суть винаходу в самому способі виготовлення, то при складанні опису винаходу сам спосіб необхідно розкрити таким чином, щоб середній фахівець у даній галузі зміг зрозуміти як він здійснюється і як досягається поставлена мета при здійсненні цього способу. Такі ноу-хау (секрети виробництва) як режими, співвідношення розмірів, чи матеріали ін. можна не розкривати, якщо без них поставлена ціль буде досяжна.


20. Якщо я запатентую винахід в Україні, то Європа може використовувати мій винахід без відрахувань мені?
Сергій. Чернівці.

Так, це так. Патент діє тільки на території країни чи регіону, патентні відомства яких видали патент. Український патент діє тільки в Україні.



корисний матеріал? Натисніть:
наші клієнти з України (та Києва), Росії, США, інших країн
 
Захистіть ваші права, скориставшись нашими послугами:

Захистіть свій БРЕНД

подайте заяву на реєстрацію торгової марки (товарного знаку, логотипу) в Україні, за кордоном, або по всьому світу.

Захистіть свою інтеллектуальну власність

будь яка інтеллектуальна власність може бути захищена: комп’ютерна программа, веб-сайт, база даних, стаття, книга, пісня, музика, вірш, малюнок, інші твори науки, літератури та мистецтва.

Придбайте чи продайте

торгову марку (бренд, логотип, товарний знак), винахід, ідею, патент (база та список зареєстрованих ТМ, що продаються їх власниками)


Популярні питання:

інші питання...


Популярні новини:

інші новини...


Популярні статті:

інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2023
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100