На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Держава повинна побачити переваги людського потенціалу — знань, інтелектуальної власності, ідей — перед нафтою, газом, металом і нерухомістю: на відміну від природних копалин людський потенціал має здатність накопичуватися.
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

Про пільги, які мають заявники при оплаті зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності

2006-01-16
Валентин Чеботарьов

Відповідно до пункту 9 Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.04 № 1716 (далі — Порядок) пільги із сплати зборів надаються відповідно до законодавства.

Законодавчими актами, якими передбачаються пільги із сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності є такі:
Закон України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.93 № 3721-ХІІ (далі — Закон 1);
Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 № 3551-ХІІ (далі — Закон 2);
Декрет Кабінету Міністрів України «Про пільги Героям Радянського Союзу і повним кавалерам ордена Слави» від 23.04.93 № 37-93 (далі — Декрет).

Цими нормативно-правовими актами визначено перелік категорій громадян, які мають право на такі пільги, вид пільги, коло осіб, які належать до пільгових категорій та підстави для надання пільг.

Так, відповідно до зазначених вище нормативно-правових актів звільняються від сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, такі особи:

1) Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави (стаття 8, п. 2 статті 9 Закону 1);

2) інваліди війни та прирівняні до них особи, до яких належать особи з числа військовослужбовців діючої армії та флоту, партизанів, підпільників, працівників, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) чи пов’язаних з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях, підпільних організаціях і групах та інших формуваннях, визнаних такими законодавством України, в районі воєнних дій, на прифронтових дільницях залізниць, на спорудженні оборонних рубежів, військово-морських баз та аеродромів у період громадянської та Великої Вітчизняної воєн або з участю в бойових діях у мирний час (стаття 7, п. 23 статті 13 Закону 2).
Перелік держав і періодів бойових дій та їх території затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.94 № 63 «Про організаційні заходи щодо застосування Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

3) Герої Радянського Союзу, повні кавалери, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу», а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання за працю в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років (стаття 11, п. 2 статті 16 Закону 2);

4) громадяни України, удостоєні звання Героя Радянського Союзу і повні кавалери ордена Слави (стаття 3 Декрету).

Крім того, п. 3 Порядку встановлено, що у разі коли заявником (заявниками) чи власником (власниками) відповідного патенту або свідоцтва про державну реєстрацію топографії інтегральної мікросхеми є винахідник (винахідники) винаходу чи корисної моделі або автор (автори) промислового зразка чи топографії інтегральної мікросхеми, кожен збір за дії, пов’язані з охороною прав на ці об’єкти (за винятком зборів за опублікування відомостей про видачу ліцензії на їх використання та за опублікування змін до них), сплачується у розмірі 50 відсотків установленого розміру.

корисний матеріал? Натисніть:
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100