На головну | Пишіть нам | Пошук по сайту тел (063) 620-06-88 (інші) Укр | Рус | Eng   
Прибутки від використання патентів у світі зросли від 3 млрд дол. у 1982 році до 120 млрд дол. у 2003 році
  новини  ·  статті  ·  послуги  ·  інформація  ·  питання-відповіді  ·  про Ващука Я.П.  ·  контакти за сайт: 
×
Якщо ви помітили помилку чи похибку, позначте мишкою текст, що включає
помилку (все або частину речення/абзацу), і натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нам.
×

ДДІВ попереджає: керівники органів влади, де працюють на піратському ПЗ, ризикують загриміти за грати

2005-11-19

Керівництву державних органів, де використовується неліцензійне програмне забезпечення, загрожує кримінальна відповідальність. Про це у середу, 16 листопада, заявив заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Володимир Дмитришин.

Виступаючи під час семінару з питань легалізації програмного забезпечення «Майкрософт» в органах влади, В.Дмитришин сказав, що за використання співробітниками державних органів неліцензійних комп’ютерних програм на робочому місці, керівники таких органів повинні нести кримінальну відповідальність, передбачену статтею 367 Кримінального кодексу («Службова недбалість»).

Службовою недбалістю Кримінальний кодекс називає «невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що заподіяло істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб».

Ознаки такого злочину, на думку В.Дмитришина, існують, зокрема, коли неліцензійне використання комп’ютерних програм спричинило «досить суттєві збитки правовласникам».

«Керівник організації має забезпечити в рамках своєї установи виконання чинного законодавства. Якщо він таке виконання не забезпечив — це є порушенням, яке може бути визнано службовою недбалістю, і така особа може бути притягнута до кримінальної відповідальності», сказав заступник голови ДДІВ.

Один з учасників семінару, який представився спіробітником Міністерства транспорту і зв’язку, сказав, що в його органі юридичний відділ дійшов висновку про відсутність загрози притягнення до юридичної відповідальності за використання неліцензійного програмного забезпечення.

Після укладення Міністерством освіти і науки та Мicrosoft Іreland Ореrations Limited у травні ц.р. рамкового договору про легалізацію програмного забепечення, сертифіковані партнери «Майкрософт» розпочали у тендерах про закупівлю програмного забезпечення для органів влади пропонувати нові умови.

Зокрема, за словами В.Дмитришина, міжвідомча робоча група з питань легалізації програмного забезпечення встановила за погодженням з Майкрософт, що ціна, за якою має придбаватися один комплект програм (операційна система Windows та пакет офісних програм) органами державної влади, не повинна перевищувати $ 248 без урахування ПДВ.

«Це та гранична ціна, за якою має продаватися спеціальний пакет програм, призначений для легалізації. Усі торги [на державних тендерах — ред.] повинні починатися з цієї ціни і йти в бік зниження», сказав він.

Програмне забезпечення «Майкрософт» — єдине, яке на сьогодні можна легалізовувати в органах влади

Заступник голови ДДІВ також повідомив, що «Майкрософт» залишається єдиним виробником програмного забезпечення, щодо програмного забезпечення якого існує позитивний висновок державної експертизи, необхідний для проведення легалізації комп’ютерних програм в органах влади.

За його словами, обов’язковою вимогою до проведення легалізацїі комп’ютерних програм в органах влади є отримання компанією, яка бажає, щоб її програми підлягали легалізації, позитивного висновку державної експертизи про відповідність таких програм вимогам захисту інформації.

«З усіх правовласників комп’ютерних програм в Україні тільки «Майкрософт» отримав такий висновок державної експертизи», сказав В.Дмитришин.

Учасникам семінару роздали копію зареєстрованого у Службі безпеки України експертного висновка від 12 липня ц.р. про відповідність операційної системи Microsoft Windows XP Proffessional з пакетами оновлення Service Pack 2 та підтримки української мови вимогам нормативів системи технічного захисту інформації щодо сервісів безпеки.

Семінар, організований ТОВ «Майкрософт Україна» за підтримки ДДІВ, зібрав у залі столичного «Президент-готелю «Київський» кілька десятків співробітників міністерств та обласних держадміністрацій, а також сертифікованих партнерів «Майкрософт», які перепродають продукти корпорації в Україні.

корисний матеріал? Натисніть:
інші статті...
© Ярослав Ващук, 2003-2011
при використанні будь-яких матеріалів сайту посилання на джерело обов'язкове
[pageinfo]
сайты Хмельницкого bigmir)net TOP 100